Bugun...


Erdoğan ERKAYMAZ


Facebookta Paylaş

10 KASIM’A KADAR DEĞİL… SON KASIM’A KADAR…
Tarih: 09-11-2018 11:33:00 Güncelleme: 09-11-2018 11:33:00


Her ulusun tarihinde unutulmaz kahramanları vardır. Bizim tarihimizin en unutulmaz kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. ‘’Tarih yazmaz, tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan, yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat,insanlığı şaşırtacak mahiyet alır.’’ Sözlerinin sahibi yüce Atatürk, ‘’Nutuk’’u yazarak, dünya tarihinde çok önemli olan bu sürecin yorumunu da başkalarına bırakmaksızın kendisi yapmıştır. O bir iğde ağacının kelimesine üzülen, atının ölümüne ağlayan, dost meclisinde türkü söyleyen, coştum mu zeybek oynayan, Cumhuriyetimizin mimarının aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünde saygı ve minnetle eğiliyorum.

‘’UNESCO’’ kısaca Ata’mızdan; ‘’ Atatürk, uluslar arası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağan üstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayımcılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur.’’ diyor.

Dünya da hiçbir lider yoktur ki Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk kadar vatan ve millet sevdalısı olsun. Yine hiçbir lider yoktur ki bütün varlığını milletine bağışlasın… Bizler Dünya milletlerinin hayran olduğu böylesine değerli ve eşsiz bir lidere sahip olmanın mutluluğunu yaşamakta, O’nun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde özgürce yaşamaktayız. Onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde özgürce yaşamaktayız. Onun sayesinde hiçbir devletin esareti altında olmadan mutluluğun tadına varmaktayız. Bu mutluluğu bizlere yaşatan büyük kurtarıcıya duygularımızı ifade etmenin en güzel yolu; Onun ilke ve devrimlerine sahip çıkmaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülke sorunlarını çözerken daima aklın ve ilmin gereklerine göre hareket etmiştir. Olayları geniş ve detaylı düşünmüş, basit hedefler peşinde değil, gelecek nesiller bile rahat ve huzur içinde yaşatacak köklü çözümler peşinde olmuştur. Her zaman vatanının ve milletinin menfaatlerini gözetmiş. Atatürk ateşinin diri tutmanın tek yolu, devrim ilkelerinin ilerisinde, onların ruhuna uygun yeni ateşler yakmaktır. Yüce Ata’mızın Cumhuriyet devrimlerini, ulus devlet kavramını ve ulusal onurunu unutturulmaya çalıştırıldığı bu günler de yeni ateşler yakılmalıdır. Ülke yaşayanları olarak Atamızı, düşüncelerini, Türk toplumuna ulus alma bilincini aşılayan ve onu çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkartma yolundaki atılımlarıyla özümseyip,onun düşüncelerini geliştirip, daha ileriye kulaç atmakla yaşatabiliriz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca her adımını dikkatle, toplumun duyarlıklarından kopmadan, dünyada ki gelişmeleri izleyerek ve Türk ulusunun desteğinin daima yanında hissederek atmıştır. Her konuya; her daim genç, dinamik ve cesur bir zihniyetle yaklaşan, öncülük eden Atamız, adeta tüm zamanın lideridir. Söylemleri hala bize yol göstermektedir. Onun anmanın en doğru yolu onu iyi okumak ve sözlerini doğru yorumlamaktır. Ona borcumuzu ödememizin tek yolu çalışmak çok çalışmaktır.

Son yıllarda milli kahramanlarımızın törenlerinin kısıtlanmaları, bu törenlere hastalanıp katılmayan devlet büyüklerimizi, 10 Kasım’larda yurtdışı seyahatine katılan devlet büyüğümüzü, Atamızın sembolü olan Çankaya Köşkünün adının silinişini, Atatürk anıtına çelenk koyma yasaklarını, Atatürk heykellerine saldırıları, Devlet nişanından ‘’Atatürk siluetinin ‘’ silinmesini daha da ileri gidilip Atamızın Annesine fahişe yakıştırmalarını yaşadık. Tarih bunlara meydan verenleri ve susanları affetmeyecektir. Akıl, bilim, çağdaşlık, gelişmişlik, uygarlık, dürüstlük, yurtseverlik yolunda önümüzü açan Ulusal Savaş Kahramanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 10 Kasım’a kadar değil… Son Kasım’a kadar birlikteyiz.

 Bu yazı 6106 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
  Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
 • Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
  resim yok
 • AYANCIK'TA 19 MAYIS KUTLAMALARI
  AYANCIK'TA 19 MAYIS KUTLAMALARI
 • İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti
  İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti
 • Ayancık'ta 2015 Yılı Yaz Kur’an kursları eğitime başladı
  Ayancık'ta 2015 Yılı Yaz Kur’an kursları eğitime başladı
 • Mahalle iftarlarının ikincisi, Belediye Caddesi'nde yapıldı
  Mahalle iftarlarının ikincisi, Belediye Caddesi'nde yapıldı
 1. Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
 2. Temsilcimiz Ayancık Belediye Spor Türkiye Kupasından Elendi
 3. AYANCIK'TA 19 MAYIS KUTLAMALARI
 4. İstanbul Feshane’de Ayancık Rüzgârı Esti
 5. Ayancık'ta 2015 Yılı Yaz Kur’an kursları eğitime başladı
 6. Mahalle iftarlarının ikincisi, Belediye Caddesi'nde yapıldı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • SAĞLIK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ
  SAĞLIK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ
 • AYANCIKTA KETEN ÜRETİMİ 24 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞLADI
  AYANCIKTA KETEN ÜRETİMİ 24 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞLADI
 • Sinopta can pazarı
  Sinopta can pazarı
 • Sinop'ta deniz şehitleri anısına yapılan tekvando şampiyonası sona erdi
  Sinop'ta deniz şehitleri anısına yapılan tekvando şampiyonası sona erdi
 • Vali Köşger nükleer santralle ilgili konuştu
  Vali Köşger nükleer santralle ilgili konuştu
 • SİNOP'TA SEÇİMİ CHP ALDI
  SİNOP'TA SEÇİMİ CHP ALDI
 1. SAĞLIK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ
 2. AYANCIKTA KETEN ÜRETİMİ 24 YIL ARADAN SONRA YENİDEN BAŞLADI
 3. Sinopta can pazarı
 4. Sinop'ta deniz şehitleri anısına yapılan tekvando şampiyonası sona erdi
 5. Vali Köşger nükleer santralle ilgili konuştu
 6. SİNOP'TA SEÇİMİ CHP ALDI
VİDEO GALERİ
YUKARI