Reklam
Reklam

Çatalzeytin'de selin tahribatı gün ağarınca ortaya çıktı

Çatalzeytin ilçesinde etkili olan kuvvetli yağış sonrasında, geçici menfezler ve köprülerin zarar görmesi sebebiyle bazı köylere ulaşım kesildi.

06 Ekim 2021 - 18:00 - Güncelleme: 20 Ekim 2021 - 10:56

Çatalzeytin ilçesinde etkili olan kuvvetli yağış sonrasında, geçici menfezler ve köprülerin zarar görmesi sebebiyle bazı köylere ulaşım kesildi.

Bölgede etkili olan kuvvetli yağış sonrasında, geçici menfezler ve köprülerin zarar görmesi sebebiyle bazı köylere ulaşım kesilirken, Türkeli-Çatalzeytin arasında yıkılan Çayağzı köprüsü yerine yapılan geçici köprü, Akçay deresindeki su seviyesinin yükselmesi sebebiyle yıkılma tehlikesi geçirdi. Köylerde selin tahribatı ise gün ağarınca ortaya çıkarken, ekipler köylere ulaşmak için çalışma başlattı.

Çatalzeytin ilçesinde dün etkili olan kuvvetli sağanak yağış sonrası oluşan sel nedeniyle, daha önce yapılan 3 geçici menfez ile bazı köprülerin zarar görmesi ve heyelanlar sebebiyle bazı köylere ulaşım kesildi.

Sel sonrasında Kızılcakaya köyü ile Toprakçı Mahallesi arası, Duran köyü ile Türkeli Kuşçular köyü ve Karacakaya köyü arasındaki geçici köprü ve menfezler selde yıkıldı. Çatalzeytin-Çatak köyü ile Çatalzeytin-Karacakaya köyü arasındaki yollar, heyelan sebebiyle ulaşıma kapandı.

Türkeli-Çatalzeytin bağlantısını sağlayan geçici köprü yıkılma tehlikesi geçirdi
11 Ağustos'ta Türkeli ile Çatalzeytin ilçeleri arası Akçay deresi üzerindeki Çayağzı köprüsü yerine geçici süreliğine yapılan geçici köprü de yıkılma tehlikesi geçirdi. Su seviyesinin oldukça yükseldiği bölgede yeni köprünün yapım çalışmaları sürerken, köprü inşaatında çalışan ekipler de bir yandan geçici köprünün yıkılmaması için iş makineleri ile önlemler aldı.

Kaymakam Demirkıran, çalışmaları yerinde inceledi
Çatalzeytin ilçesine bağlı köylerde, çok sayıda yolun yağış ve heyelan sebebiyle zarar gördüğü görüldü. Ekipler ise ulaşımın kapandığı köylere ulaşmak için çalışma başlattı.
Çatalzeytin İlçe Kaymakamı Mubin Demirkıran, selde yıkılan Türkeli Kuşçular köyü ile Karacakaya köyü arasındaki geçici köprünün yeniden onarılarak ulaşıma açılması için başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmaların akşam saatlerinde tamamlanıp, ulaşıma yeniden açılacağı öğrenildi.

Haber, Video; Türkeli Sesi


Bu haber 908 defa okunmuştur.
  • Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum