Reklam
Reklam

Fatih İlkokulu Cumhuriyetimizin 101. Yılında Anıtkabir'i Ziyaret Etti

Ayancık Fatih İlkokulu öğrencileri için ''Ankara MİLLİ KÜLTÜR Gezisi'' düzenlendi.

Fatih İlkokulu Cumhuriyetimizin 101. Yılında Anıtkabir'i Ziyaret Etti
13 Haziran 2024 - 12:49
Fatih İlkokulu öğretmen ve öğrencileri,''Ankara MİLLİ KÜLTÜR Gezisi'' programı ile cumhuriyetimizin 101. yılında cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedî istirahatgâhı olan Anıtkabir’i ziyaret etti.
 
Fatih İlkokulu öğretmenlerinden Nilay Okuyucu ve Erhan Çelem, 4-A ve 4-C sınıf öğrenci ve velilerinin katıldığı gezide, Aslanlı Yol'dan yürüyerek tören alanına geçiş yapan Fatih İlkokulu ziyaretçi kafilesi, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.
 
Anıtkabirdeki resmi törenin ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçilerek burada Anıtkabir özel defteri, Fatih İlkokulu  yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri adına okul öğretmeni Erhan Çelem tarafından imzalandı. 
 
Kurtuluş Müzesini gezen öğrencilerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı sürecinde vermiş oldukları mücadeleyi, Milli Mücadele Hareketinin hangi koşullar altında gerçekleştirildiğini ve zor şartlar altında kazanılan zaferin izlerini bir kez daha yerinde görme imkanı yakaladı.
 
Fatih İlkokulu Müd: Zeki Akın: Ankara milli kültür gezisi öğrencilerimizin yakın tarihini öğrenmeleri açısından çok yararlı olmuştur. Bu konuda görev alan öğretmenlerimizi kutluyorum. Dedi

Ankara Milli Kültür gezi programı, Anıtkabir, TBMM ve Mega Akvaryum ziyaretleri ile sona erdi.
Bu haber 743 defa okunmuştur.

    FACEBOOK YORUMLAR

    YORUMLAR

    • 0 Yorum