Reklam
Reklam

FATİH İLKOKULU'NDA ''GERİ DÖNÜŞÜM'' SÖYLEŞİSİ

FATİH İLKOKULU'NDA ''GERİ DÖNÜŞÜM'' SÖYLEŞİSİ VE ''KAĞITTAN RESİME'' UYGULAMALI ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPILDI.

FATİH İLKOKULU'NDA ''GERİ DÖNÜŞÜM'' SÖYLEŞİSİ
18 Aralık 2023 - 19:22
Ayancık Fatih İlkokulu'nda, Ayancık Tema işbirliği ile İstanbul Üniversitesi  Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öznur ÖZDEN tarafından, öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin katıldığı 
''GERİ DÖNÜŞÜM ''söyleşisi  ve   ''KAĞITTAN RESİME'' uygulamalı atölye çalışması yapıldı.

 

İstanbul Üniversitesi  Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim üyesi Dr. Öznur ÖZDEN'in;  geri dönüşümün  ekonomi  ve doğaya yararlarını anlatan söyleşisinin ardından, Fatih İlkokulu salonuna kurulan kağıt dönüşüm atölyesinde tema sınıfı öğrencileri ile uygulamalı ''KAĞITTAN RESİME'' atık kağıtların tekrar kullanılabilen kağıtlara dönüşümü ile ilgili uygulamalı atölye çalışması yapıldı. 
Fatih İlkokulu Tema sınıflarındaki  öğrenciler tarafından biriktirilen atık kağıtlar, önce küçük parçalara ayrılarak 1 gün suda bekletildi, atölye çalışmasında  öğretim üyesi Dr. Öznur ÖZDEN eşliğinde blenderlerle hamur haline getirilen atık kağıtlar, telli çerçeve yöntemi ile kağıt kalıplarına aktarıldı. Ütüleme yöntemi ile düzleştirilen hamur kalıpları, mandallama ile kurutularak, kullanılabilir kağıtlara dönüştürüldü. Atık kağıtları, yeniden kullanılabilen a4 kağıtlarına dönüştüren öğrencilerimiz kağıtlara resim yaparak uygulamalı atölye çalışmasını sonlandırdılar. 

Fatih İlkokulu TEMA sınıf öğretmenleri Erhan ÇELEM ve Nilay OKUYUCU etkinlikle ilgili olarak: 
Sürekli tüketime  dayalı bir hayat biçiminin dayatıldığı bir çağda çocukların hayatında geri dönüşümü görünür ve anlamlı hale getirmek için, Öğretim üyesi  Dr.Öznur ÖZDEN in katkıları ile  öğrencilerimize  geri dönüşüm uygulamalı atölye çalışması yaptık. Bu atölye çalışmasında öğrencilerimiz  geri dönüşüm sayesinde enerji ve su kaynaklarından tasarruf edilebileceğini, yine geri dönüşüm ile atık miktarlarının azalarak, doğal kaynak kullanımın artacağını, sonuçta çevre ve doğanın korunmuş olacağını öğrenmiş oldular. Dedi.
 

Okul müdürü Zeki AKIN; Öğrencilerimiz için gerçekten çok etkileyici bir uygulamalı atölye çalışması oldu. Katkılarından dolayı  İstanbul Üniversitesi  Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öznur ÖZDEN'e, Ayancık TEMA sorumlusu Öznur YILMAZ'a  ve okulumuz tema sınıfları öğretmenleri Nilay OKUYUCU  ile Erhan ÇELEM'e çok  teşekkür ediyoruz.Dedi. 
 
Bu haber 1039 defa okunmuştur.
  • Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum