Reklam
Reklam

Halkın, işçi ve emekçinin başkanı Hayrettin Kaya'dan işçiye yeniden rekor zam

Ayancık Belediyesi ve Disk Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Halkın, işçi ve emekçinin başkanı Hayrettin Kaya'dan işçiye yeniden rekor zam
11 Mayıs 2022 - 16:22 - Güncelleme: 14 Mayıs 2022 - 11:50

Ayancık Belediyesi ve Disk Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Başkan KAYA; İşçilerimizin alnının teri kurumadan hakkını vermek boynumuzun borcudur. Beraber mesai yaptığımız işçi kardeşlerimize öncelikle yevmiyelerinde önemli bir artış yaparak maaşlarını arttırdık. Sosyal haklarında ise evlilik, doğum, çocuk, bayramlar öncesi yardım, okul yardımı, yıllık ikramiyeleri ve kıdem tazminatı kat sayısını arttırılarak emekli olduklarında alacakları emekli maaşı ve kıdem tazminatını yaklaşık olarak iki katına çıkarmış olduk. En son işe girmiş olan işçi kardeşlerimizin de sendika üyeliği işlemlerini başlatmış olup onlarında bu zamlardan yararlanmasını sağladık. Bütün fırsatları ve imkânları zorladık. Adaletsiz kalkınma olmaz. Milletin cebi rahatlayacak. Başını yastığa koyunca çocuğuyla ilgili bir kaygısı olmayacak önce işçilerin yaşam standartlarını düzelteceksiniz ki o işçiden işine daha çok sahip çıkmasını ve işinde daha çok verimli olmasını bekleyeceksiniz. Bu bağlamda İşçi kardeşlerimizin endişelerini çok büyük oranda giderdiğimize de inanıyorum. Bu yüzden işçi kardeşlerime yaptığımız zam analarının ak sütü gibi helal olsun.

Toplu sözleşmenin imzalanmasının ardından Ayancık Belediyesi Personel LTD.ŞTİ. İşçileri; İşçisinin emeğinin karşılığını vererek hakkını gözeten, halkıyla ve işçisiyle El Ele Gönül Gönül’e olan Sosyal Belediyeciliği en iyi şekilde yapan Başkanımıza teşekkür ediyoruz’’ mesajını verdiler.

Disk Genel İş sendikası Samsun Şube Başkanı Mutlu Karabacak; Belediyemizin kıt kaynaklarına rağmen işçi ve emekçiden yana tavrını sergilediği için, Belediye Başkanımız Hayrettin Kaya'ya çok teşekkür ederiz İşçi ve Emekçi kardeşlerimize hayırlı ve uğurlu olsun dileklerini iletti.


Bu haber 476 defa okunmuştur.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum