Reklam
Reklam

İyi Parti İl Başkanı Şanlan'dan basın açıklaması

İyi Parti İl Başkanı Şanlan'dan basın açıklaması

İyi Parti İl Başkanı Şanlan'dan basın açıklaması
29 Nisan 2022 - 15:24
İyi Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan; Sinop Ada Otel olarak bilinen tesis, adrese teslim bir şekilde kimsenin haberi olmadan Akp'nin il ve ilçe yöneticilerinin kontrolünde olan bir derneğe kiralanıyor iddiası üzerine, basın açıklaması yayımladı. Yayımlanan basın açıklamasında Şanlan şu ifadelere yer verdi ;

Şanlan; Sinop'ta yine adrese teslim RANT! 
“Daha öncesinde Akliman mesire alanı yeri, peşine TOKİ yeri, peşine ulusal gündeme de konu olan yurt satışı. Kamuoyu hala yurt satışı konusunda açıklama beklerken, şimdi de yeni bir RANT haberine şahit oluyoruz. Sinop Ada Otel olarak bilinen tesis, adrese teslim bir şekilde kimsenin haberi olmadan Akp'nin il ve ilçe yöneticilerinin kontrolünde olan bir derneğe (Derneğin ismi de çok manidar) komik rakamlara kiralanıyor. Yine devlet zarara uğratıldı. Yine milletin hakkına girdiler. 

Kira bedelini duyan bir çok esnaf ve turizmci arkadaşımız ihale olsaydı biz daha yüksek rakamlara talip olurduk diye feryat ediyor. Her yerde olduğu gibi RANT olan, para dönen işlerde öncelik Akp yöneticilerinin. Sinop'ta Akp iktiranın en çok akçeli işler ile iştikal olan, ve anılan yönetimine şahit oluyoruz. Nereye elimizi atsak orası elimizde kalıyor. İşçi alımlarında, kuralarda, mülakatlarda SOY isme teslim çekimler, bürokraside olan adrese teslim işler hiç dur durak bilmiyor. Rant olan işleri çok hızlı ve derinden hallediyorsunuz, hatta değişik siyasi gruplar ile de bir araya gelip ortak hareket edebiliyorsunuz, bu maharetinizi vatandaşa hizmet getirmekte göremiyoruz. 

Ne oldu yaza bitecek diye şehri savaş alanına çevirdiniz. Millet bahçesi projeniz duyumlarımıza göre yaza yetişmeyecekmiş, yıkımlar durmuş. Bu konuda da şaşırtmadınız bizi. Defalarca gündeme taşıdık Sinop'u bilmeyen Sinop ile geçmişe ve geleceğe dair bağları olmayan bürokratlar atayarak Sinop'ta usulsüz işlere imza atmaları kolaylaştırıyor. 

Sinop'un genci, memuru, esnafı hep ikinci planda tutuluyor. Öncelik sırasında dikkate alınmıyor. Sizin Sinop ile Sinoplu ile ne sorununuz var bunu da anlamış değiliz. 

Buradan Sn. Uğur Giresun ve Sn.Nazım Maviş'e sesleniyorum
Buradan Muhalefet adına ve Sinoplu hemşehrilerimiz adına Sn. Uğur Giresun ve Nazım Maviş'e sesleniyorum. Bu RANT kokan işler konusunda sizler NE düşünüyorsunuz. Bir yaptırımınız olacak mı?
Yoksa diğerlerinde olduğu gibi sağa sola bakarak ıslık çalmaya devam mı edeceksiniz?”dedi.
Bu haber 1224 defa okunmuştur.
  • Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum