Reklam
Reklam

Sinoplu genç yazar Eda Kandemir ikinci romanını yayımladı

Sinoplu genç yazar Eda Kandemir, ikinci romanı “Yıldızları Yakalayanlar”ın yayımlandığını duyurdu.

Sinoplu genç yazar Eda Kandemir ikinci romanını yayımladı
26 Haziran 2024 - 16:07 - Güncelleme: 26 Haziran 2024 - 16:12
İlk romanında 30 Kasım 1853 tarihinde yaşanan Sinop Baskını’nu konu eden Sinoplu yazar Eda Kandemir, yayımlanan yeni romanında ise sevginin en yüksek perdelerinden söz ettiğini ifade etti.

Yeni kitabının okuyucularla buluşmasından dolayı büyük heyecan duyduğunu söyleyen yazar Kandemir “Yeni kitabım "Yıldızları Yakalayanlar" benim için çok özel bir eser. Temelde bir aşk kitabı olan bu kitabım, sevginin en yüksek perdelerinden söz etmektedir. Bu sebeple basit bir aşk hikayesi olmaktan çok ötede bir derinliğe sahip.

Sevilmeye en layık olanlar hakkında yazılmış bu yazılar asla onlardan bilgi vermek için değil; bilhassa onlar hakkında ilgi uyandırmak niyetiyle yazılmıştır. Sadece saf sevgi hesaba katılmıştır. Okuyucularıma da aynı muhabbetin geçmesi; hiç olmazsa o bal tadından bir parçanın yüreklerine çalınması, bu kitabı yazma hayalimdir.” dedi.

“Yıldızları Yakalayanlar”ın arka kapak yazısı
Kapatın gözlerinizi ve bir galaksi hayal edin… Şimdi uzatın ellerinizi erişebildiğiniz en uzağa... Parmak uçlarınız hazır mı yıldızlara dokunmaya?Bu kitap tuzla buz olmuş kalpleri birbirine yapıştıran bir yara bandının hikâyesi. Işıltısı görünen ama kendisi asla görünmeyen, yaranın ruhundan başlayarak iyileştiren, dokundukça çoğalan, değdiği yerdeki güzellikleri çoğaltan bir pırıltının hikâyesi. Tüm ışıkların kesişim kümesi, güneş sisteminin ta kendisi, aşkın esas merkezi… Bütün dünyaya dağıtılmış sevme kabiliyetinin en derin seviyesi. Bu kitap, kalplerin dehlizlerinde kilitli kalmış kelebeklerin hikâyesi.Birbirinden ayrı sanılan kaderler, aslında aynı yerden kör düğümlüdür. Birbirinden ayrı zannedilen yollar aslında hep aynı yokuşlarda birleşmiştir. Ve yolun sonunda varılacak diyar da yine aynı yerdir.

Kitabın özü, sevme kabiliyetinin ulaşacağı o en yüksek mertebenin çok yakınlarında bir yerlerden gelmektedir. Özden süzülen her hikâyede kalp, karanlığın bir perdesinden daha sıyrılır. Ve sonunda yeniden sevebilecek hatta yeniden âşık olabilecek kadar saf bir aydınlığa ulaşır. Peki siz, sevmenin gücünün taa yıldızlara değin erişen serüvenine katılmaya hazır mısınız?
Bu haber 522 defa okunmuştur.

    FACEBOOK YORUMLAR

    YORUMLAR

    • 0 Yorum