Reklam
Reklam
TANSİYON

TANSİYON

eyup_coskun@hotmail.com

SAATLERİMİZİ KONTROL EDELİM

21 Ocak 2015 - 11:54

Karşılaşma başlarken Hakem Triosu nasıl saatlerini kontrol ederek müsabakayı hareketlendirdiğin de, sahada ki iki takımın Hocaları da saatlerini kontrol ederler. Kalan dakikaları bilmek ve oyuncu değişimin de zamanı değerlendire bilmek için. Tribünde ki sporseverler de başlangıç ve bitiş için bakmayanlar; yanların da ki arkadaşlarına ne kadar kaldı diye sordukları bir gerçeğinde gözlemlenir.

          

Her iki takım da 3 er oyuncu değiştirdi.6 oyuncu oyun alanından giriş ve çıkışlarını not alalım. Sahaya 2.devre Ambulans 2 defa girdi. Özel İdare Spor 7 numaralı oyuncu yerde kaldı ve sağlık ekibi gerekli müdahaleyi yaparak sedyeye alınan futbolcu kale arkasına Ambulansla alındı. Belediye Spor kalecisi Ali aut atışı sırasında yerde kaldı. Ambulans bir kez daha sahaya alındı. Tedavisi yapılarak oyun dışına alınması işareti verildi. Yedek kalecinin hazırlanıp çizgi kenarına gelindiğin de Kulüp başkanı tarafından Kramponların çözülen bağcıkları bağlandı. Kalede yerini aldı.

 

Ve Oyunun hareketlenmesinin ardından Özel İdare Spor’un ceza sahası dışından attığı şut üst direkten oyun alanına döndü. Korner bayrağına yakın mesafede ki mücadele sonrası, yan Hakem Aut atışını gösterirken Orta Hakem Korneri işaret etti ki Belediye Spor Kulüp Başkanın müdahalesi sonrası oyun durakladı. Sahaya girilmesi ve dışarı alınmasının ardından iki dakika sonra oyun aut atışıyla yeniden hareketlik kazandı. Topun havaya yükseldiği anda Orta Hakemin bitiş düdüğü, sahanın yeniden karışmasına neden oldu.

 

Her iki takımın Hocasının zamanın bitmediği ve uzatma dakikasının gösterilmediği tüm oyuncu giriş, çıkış ve Ambulans’ın ilk oyuncu için 4 dakika, kaleci için 3 dakika durmasını oyunun sonuna beklenen 8-10 dakikalık bir zaman olması beklentilerine rağmen müsabakanın sonlandırılması gerginliği artırdı. Polis korumasın da soyunma odalarına dönen Hakem Triosunun ardından iki takım oyuncuları ve teknik ekip karşılaşma öncesi olduğu gibi dostluk için de kol kola ve birbirlerini tebrik ederek oyun alanını terk ettiler.

 

Karşılaşmanın devam ettiği dakikalar için de Sinop da oynanan Telekom Spor-Cevizli Spor ve Gerze de oynanan Gerze belediye spor-Türkeli Belediye Spor müsabakalarından skor ve dakika aldığımız gerçeğinde ortadayken ve Gerze’den 2-1 öne geçtik orda durum nedir? Dediğin de 3-3 ve uzatmalar hariç 7 dakika kaldı iletişimi kapattığım an, hemen sonrası bitiş düdüğünün 83.dakika olarak kalması ilginçti.

 

Hakem’in ve gözlemcilerinin saatlerinin ayarları sporseverlerin aynı anda tepki göstermesini de göz önüne alarak bir yanlışlık olduğu ve en azından uzatma dakikalarını işaret eden saha görevlisi her karşılaşmada tabelayı kaldırırken neden bu maçta kaldırmadı. Ya da uzatma dakikasını işaret etmeyen hakemin görevlinin de gösterememesine sebep olmuştur.

Bu yazı 47757 defa okunmuştur.