Reklam
Reklam
İlyas ÖZDEMİR

İlyas ÖZDEMİR

dogusofsetayancik@hotmail.com

SEBEP-SONUÇ

18 Nisan 2019 - 14:10

Bir önceki yazımda bu kadar hizmetin karşısında iktidar neden tedirgin diye, yerel seçimleri değerlendirmiştim..

Sinop ili olarak iktidar partisi yedi ilçenin belediyesini almış,Sinop merkez ve Ayancık ilçeleri muhalefette kalmıştır..

Alınması mümkün olmayan ilçeleri Ak parti almış. Ayancıkta da kazanılmış belediyeyi muhalefete kaptırılmıştır.

Ayancık ta ilçe başkanının seçimi ile başlayan yanlışlar zinciri hız kesmeden devam etmiştir. Bu güne kadar Ak parti bünyesinde siyaset yapanlarla sağlam istişareler yapılmamıştır. Her dönem Sayın Cumhurbaşkanının yukarıdan pompaladığı hava ile seçim kazanılacak diye bir yanılgıya düşülmüştür.

Seçim döneminde gönül belediyeciliğinden bahseden arkadaşlarımız eski yönetimde dâhil, gönüllere girememişlerdir. Bizde bir söz vardır. ”Yokuş dibinde At beslenmez diye”

Ak parti teşkilatı olarak insanların işini görme çabası içerisinde olsalardı,Sadece kendi çevrelerine hizmet etmekle meşgul olmalardı,Yönetimde olanların tek derdi kendi işlerini hallettirmek ve yakınını işe aldırmak olmasaydı,Size bir işi olup gelen vatandaşın derdini dinleyip onu kandırmadan işini görmeye çalışaydınız,Olumlu yada olumsuz telefonla o vatandaşa size ihtiyacı olan işi ile ilgili  bilgi dönüşü yapıp, değer verdiğinizi hissettirmiş olsaydınız,bugün Ayancık belediyesi Ak partinin elinde olacaktı..

Bu dönemde vatandaşta ki izlenim; Ak partili olan herkes işini gördürüyor, yakınlarını işe koyuyor, bir şekilde makam mevki buluyor diyerek tepkili oldular.

Parti kanalı ile bir yerlere gelen insanlara tepki gösterdiler. Konunun bu yanını partinin içinde olanlar göremedi. Dışarıdan gözlemleyenler bu konuyu hissetti ama parti belediye seçimi aşamasında geniş içerikli toplantılar yapıp, kendi tarafları ile görüş alış verişinde bulunmadılar

Yenilgi başkan adayının kötü olduğundan değil. Başkan adayı parti aracılığı ile bir yerlere gelmiş olmasından kaynaklı tepkiden ve iyi bir ekip, iyi bir vitrin oluşturamadığından kaynaklıdır.

Ayancık ilçemizde iktidar partisinin bundan sonraki hedefi, iyi bir teşkilat kurarak insanların sıkıntılarını dinlemek. Devlet kanalından ilçemize yatırımların gelmesini ve uygulanmasını sağlamak.

İlçeye zarar vermeden CHP ile sıkı bir şekilde muhalefet yapmak. Belediye muhalefette diyerek, kırıcı, yıkıcı muhalefet yapmamak. Sonuç olarak yapılacak hizmetler bizim vatandaşımızın geneline yapılmaktadır. Bu hizmetlerden her partili de aynı şekilde yararlanmaktadır. Kim daha güzel hizmet yaparsa bunda ilçemiz kazanmış olacaktır.

İlçemizde sonuç olarak Ak parti teşkilatları başarısız olmuştur. Bunun değerlendirmesini Sayın İl başkanı ve Sayın vekilimiz yaparak yenilenme sürecine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bazen belediyenin iktidar partisinin elinde olmaması o il ya da ilçede hizmet yarışı olarak ortaya çıkmaktadır. Başarılı bir ilçe teşkilatı ile o ivmeyi yakalaya bilirsek daha güzel hizmetlerin alınacağını düşünüyorum.

Seçim bittiği gün yeni bir seçim süreci başlamış demektir. Teşkilatlar yarın bir daha seçim olacakmış gibi çalışmalarını yürütmesi gerekir.

Şimdi gönülden bahsedersek herkeste karşılığını bulabiliriz. Seçimden seçime gönüller aklımıza gelirse insanlar bu tür durumları artık yemiyor. Samimi bulmuyor.  

Beş yıl çok çabuk gelir. Başarılı bir teşkilat yapısı ile bir sonraki dönem kayıplar yerine konulabilir. Azimli ve kararlı olunması durumunda başarılamayacak hiçbir şey yoktur.

Ülkemiz,Milletimiz,İlçemiz için hayırlısını diliyorum..

Tüm okuyucu ve takipçilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım..

                                                                      İLYAS ÖZDEMİR

                                                                           17.04.2019

Bu yazı 5257 defa okunmuştur.